Prelegenci
BEATA JURASZ
Ścieżka rozwoju zawodowego nigdy „nie jest prosta”. Kreatywność jako stymulator kariery

Trener biznesu, life & business coach, psychopedagog kreatywności
Trener międzynarodowego programu „Odyssey of the Mind”, autorka książki pt. „Uwolnij ptaka” wyróżnionej w plebiscycie książka roku 2016, laureatka konkursu Polskie Lwice Biznesu 2017. Jako trener wspiera organizacje w szybszym osiąganiu lepszych rezultatów biznesowych „uskrzydlaniu ich” poprzez rozwój umiejętności managerskich oraz podnoszenie skuteczności działania zespołów. Jako coach towarzyszy w podróży młodym przedsiębiorcom w rozwijaniu ich biznesów.

 
Prelegenci
KASIA MALINOWSKA
PEWNOŚĆ SIEBIE w biznesie

Właścicielka INSPIRATION Centrum Językowo-Szkoleniowego. Certyfikowany coach
Twórczyni projektu Kobiety! Czas na kawę, który otrzymał wyróżnienie w konkursie Prestiżowy Produkt Roku 2016 (organizowany przez magazyn Law Business Quality). Laureatka konkursu Polskie Lwice Biznesu 2016.
Ambasadorka fundacji Sukces Pisany Szminką oraz projektu Sukces To Ja.
Współtworzy ŚNIADANIA NA OBCASACH (spotkania networkingowe dla przedsiębiorczych kobiet). Pisze artykuły o tematyce rozwojowej dla magazynu LIFE in łódzkie.
Prywatnie mama 12 letniej Michaliny. Jej wielka pasją jest czarno-biała fotografia portretowa.

 
Prelegenci
MAREK JANIGACZ
Pokolenia BB, X, Y i Z, jako przykład stygmatyzacji na rynku pracy

Doradca organizacyjny, trener biznesowy i projektant biznesowych gier symulacyjnych
Interesuje się sposobami na zwiększenie potencjału firm i organizacji (przede wszystkim poprzez usprawnianie procesów biznesowych). Lubi uczyć innych tego, w czym sam jest dobry i szkolić ich by sami byli jeszcze lepsi. Pasjonuje się nauką przez doświadczenie i wykorzystaniem gier w nauczaniu dorosłych.

 
Prelegenci
MAŁGORZATA CZARNECKA
SUKCES WYMAGA ENERGII – o wpływie zarządzania własną energią na rozwój ścieżki kariery

Prezes Zarządu Human Power. Psycholog, trener, manager
Od ponad 10 lat specjalizuje się w obszarze nowoczesnych systemów rozwoju pracowników oraz podnoszenia ich efektywności i skuteczności działania. Specjalistka w obszarze zarządzania energią pracowników, budowania nowych nawyków sprzyjających podnoszeniu skuteczności i efektywności działania pracowników dużych organizacji, work-life blend oraz psycho-immunologii.

 
Prelegenci
JĘDRZEJ SZYNKOWSKI
Przestrzeń dla studentów – program ambasadorski Biura Karier UŁ

Psycholog, doradca zawodowy, trener
W Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego wspiera studentów w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy, współtworzy Program Ambasadorski, a jako trener prowadzi warsztaty twórczego rozwiązywania problemów. Moderator Design Thinking, autor programów społecznych, popularyzator wykorzystywania gier planszowych w edukacji. Pisze o kreatywności, planowaniu kariery i społecznych zmianach na blogu oraz w portalach branżowych.

 
Prelegenci
MARIA NOWICKA
Przestrzeń dla studentów – program ambasadorski Biura Karier UŁ

Employer Relation Specialist, trenerka
Z wykształcenia kulturoznawczyni, zawodowo zajmuje się nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji z pracodawcami w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Na uczelni znalazła przestrzeń do organizowania różnego typu wydarzeń – targi pracy, eventy rekrutacyjne, warsztaty, które wspierają studentów w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Poza pracą aktywnie działa w NGO, należy do zespołu trenerskiego. Interesuje się kulturą współczesną, sztuką użytkową.

 
Prelegenci
JOANNA STOMPEL
Zawody przyszłości – co może nas czekać na rynku pracy?

Psycholog, trenerka i coach
Uwielbia pracę z ludźmi, zarówno indywidualną, jak i w grupie. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie wspiera studentów w rozwoju zawodowym. Prowadzi sesje coachingu kariery oraz warsztaty umiejętności miękkich. Należy do zespołu trenerskiego Narodowej Agencji Programu Erasmus+, gdzie prowadzi szkolenia międzynarodowe. Pasjonuje się nowymi technologiami, zwłaszcza ich zastosowaniem w procesie uczenia się.

 
Prelegenci
JOANNA MUZAL
Zawody przyszłości – co może nas czekać na rynku pracy?

Psycholog, trenerka i coach
Od ponad 10 lat zajmuje się wspieraniem różnych grup wiekowych i zawodowych w procesie poszukiwania zatrudnienia i odnajdywania swojego miejsca na rynku pracy. Ma na koncie ponad 5000 godzin indywidualnych konsultacji oraz szereg szkoleń. Entuzjastka zmian i elastycznego podejścia do rynku pracy. Wierzy, że autentyczność i  prawdziwe poznanie siebie są kluczem do satysfakcjonującej pracy.

 
Prelegenci
BEATA MICHALSKA-DOMINIAK
Design thinking w kolorze turkusu – czyli jak wpływać na postawy i zwiększać zaangażowanie w pracy

Doświadczony moderator design thinking
Członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Współzałożyciel społeczności „Klientocentryczni” skupiającej ekspertów i fascynatów metodyk design thinking i service design. Współtwórca pierwszego w Polsce Design Thinking BarCamp. Czerpie z potencjału myślenia projektowego podczas prowadzenia szkoleń i warsztatów dla biznesu, administracji publicznej, edukacji i sektora pozarządowego. Angażuje się w wiele inicjatyw, w ramach których zamienia problemy na wyzwania i wspiera w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań. 

 
Prelegenci
MIKOŁAJ SOBOCIŃSKI
Piąte koło u wozu, czyli nowoczesność w edukacji

Ukończył Filologię Anielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 2001. Brał udział w licznych wydarzeniach związanych z rozwojem edukacji uczniów. Począwszy od paneli dyskusyjnych na konferencjach nauczycielskich i językoznawczych w kraju i zagranicą, kontynuował swoją działalność jako lokalny koordynator i prelegent w Polskiej Akademii Dzieci, koordynator i wizytator w programie Erasmus+, współtworzył specjalizację Gamedec na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Od kilku lat mieszka, wykłada i współtworzy programy nauczania na Bliskim Wschodzie.

 
Prelegenci
SEBASTIAN FAGASIŃSKI
Pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają czyli słów kilka o tym co zawsze będzie miało wartość na rynku pracy

Współwłaściciel firmy doradczej „Premium Trainings”, trener biznesu
Od kilkunastu lat współpracuje z firmami w obszarze usług doradczych i outsourcingowych. Twórca programu „Pogromca Rotacji”, autorskiej usługi doradczej polegającej na przygotowaniu i wdrożeniu w organizacji programu, którego celem jest minimalizowanie zjawiska rotacji pracowników. Pasjonuje się tematyką efektywności osobistej, motywacji, budowania zespołów oraz sprzedaży.

 
Prelegenci
AGNIESZKA GRYS
Rozwój vs kariera – perspektywa HR

Trener, coach PCC ICF, mentor, kieruje firmą szkoleniowąJak-Marketing Dialog
Prowadzi szkolenia i procesy coachingowe dla menedżerów wyższego i średniego szczebla, dla zespołów handlowych i trenerów wewnętrznych organizacji. Zrealizowała ponad 2000 dni szkoleniowych dla firm z branży finansowej, FMCG, B2B. Prócz szkoleń i coachingu prowadzi także doradztwo biznesowe, ocenę pracowniczą, oceny kompetencji i potencjału rozwojowego metodą Development Center, rekrutuje metodą Assessment Center. Współtworzy i przeprowadza programy szkoleniowe z zakresu zarządzania kompetencjami, sprzedaży, rozwoju zawodowego, motywacji i coachingu.

 
Prelegenci
JOANNA JAGAS
Inkubator w Bionanoparku – opcja dla kreatywnych

Manager ds. Marketingu Bionanopark
Managerka, trenerka, lektorka. Od wielu lat związana z łódzkim Bionanoparkiem, w którym odpowiada za zarządzanie marką, projekty marketingowe i PR-owe oraz relacje biznesowe i współpracę zagraniczną. Członek Zespołu ds. Promocji Klastra ICT Polska Centralna. Absolwentka Clark University na kierunku Business Management. MBA w zakresie Managerial Communication. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych i komunikacji międzykulturowej. Prywatnie uzależniona od sportów wszelakich, entuzjastka teatru.

 
Prelegenci
ANETA FAMULSKA
Od etatu do własnego biznesu – poczuj w sobie flow

CEO Creative Flow
Marketingowiec, PR-owiec, wykładowca uniwersytecki. Od kilkunastu lat związana zawodowo i emocjonalnie ze światem marketingu i reklamy. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużych agencjach reklamowych, gdzie zarządzała działami kreatywnymi. Budując Creative Flow postawiła na ludzi – zespół o wysokich i zróżnicowanych kompetencjach. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: brandingu, rebrandingu, budowania spójnej identyfikacji wizualnej i omnichannel’owych strategii komunikacji marki. Niespożyta energia w pracy i morze pasji w życiu prywatnym: podróże, snowboard, rolki, czyli jazda na wysokich obrotach.

 
Prelegenci
KATARZYNA KRAWCZYK
Jak wspierać ludzi kreatywnych – studium przypadku na przykładzie Art_Inkubatora

CEO Creative Flow
Od 2014 roku związana z Fabryką Sztuki w Łodzi, w której odpowiada za PR i marketing jej nieustannie rozwijającego się projektu – inkubatora dla biznesów z branży kreatywnej, Art_Inkubatora. Codziennie wsłuchuje się w głos młodych przedsiębiorców prowadzących swoje firmy na Tymienieckiego 3 w Łodzi. Prywatnie fanka niszowych wydarzeń, wycieczekw nieznane i aplikacji na telefon uwalniających kreatywność.

 
Prelegenci
MARTA STANISŁAWSKA
Od A do Z, czyli kreatywność nie tylko w biznesie

Właścicielka studia dziewiarskiego Dziane
Założyła i prowadzi małe studio dziewiarskie “Dziane”, gdzie pracuje na ręcznych maszynach dziewiarskich, tworząc własne produkty oraz realizując projekty klientów. Chcąc zarazić pasją do dzianiny organizuje również warsztaty z dziewiarstwa ręcznego, czyli robienia na drutach, Jest rezydentką Art Inkubatora. Z ubraniami i tkaninami ma kontakt od dziecka. Ukończyła Projektowanie Ubioru w Krakowie, a zdobytą wiedzę sprawdzała w praktyce pracując w łódzkich firmach odzieżowych.

 
Prelegenci
WITOLD BURACZYŃSKI
Ale od czego zacząć? Czyli kiedy przestać tworzyć a zacząć realizować?

Solver Doradztwo Biznesowe Witold Buraczyński
Ukończył studia ekonomiczne na Politechnice Warszawskiej oraz Architekturę Wnętrz i Wystawiennictwo na Akademii Stuk Pięknych im. Wł Strzemińskiego w Łodzi. Zawodowo związany z budowaniem strategii i modeli biznesowych. Jako praktyk biznesu z ponad 15 letnim doświadczeniem w różnych projektach, aktualnie wspiera podmioty w różnych fazach ich rozwoju w roli mentora, coacha biznesu, doradcy biznesowego. Jest obserwatorem. W swojej pracy łączy tematy, rzeczy, dane, informacje po to aby znaleźć rozwiązania, których na pierwszy rzut oka nie widać.

 
Prelegenci
MATEUSZ KOPIJ
skyHUB – miejsce dla kreatywnych

Konsultant ds. SkyHub
Aktualnie wraz z zespołem realizuje projekt SkyHub, który szerzy przedsiębiorczość i tworzy start-upy. W SkyHub, zajmuje się komunikacją ze środowiskiem uczelnianym, organizuje eventy, matchuje studentów. Od zawsze zamieszany w sprzedaż, marketing, relacje i ekstremalny sport.

 
Prelegenci
KONRAD PLUCIŃSKI
KAIZEN kariery – jak w japońskim stylu zarządzać rozwojem zawodowym.

KP Konsultant, KAIZEN Coach, Konsultant biznesowy, Trener
Od dwóch dekad pracuję w obszarze optymalizacji działania firm zarówno w kontekście procesów biznesowych i produkcyjnych jak również rozwoju pracowników. By jak najlepiej wykonywać te zadania udawałem się 1000 metrów pod powierzchnię ziemi by zrozumieć specyfikę pracy sztygara oraz poznawałem zawiłości tworzenia systemów awioniki dla helikopterów, by pojąć złożoność działań architekta IT. Rozwój jest tym, co sprawia, że po tylu latach nadal pasjonuje mnie moja praca. Jestem absolwentem Instytutu Psychologii UŁ i Wydziału Inżynierii Produkcji PW.

 
Prelegenci
KATARZYNA KRUPIŃSKA-OBEL
Jak pracować żeby nie zwariować, czyli rzecz o wypaleniu zawodowym – chorobie młodych

Trener, Coach, Mentor, Właścicielka Fabryki Umiejętności/Qodeca
Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz procesy coachingowe indywidualne, grupowe oraz zespołowe. Na swoim koncie ma ponad 3500 godzin szkoleniowych. Specjalizuje się w rozwoju umiejętności miękkich, menadżerskich trenerskich oraz sprzedażowych. Łącząc pasję i pracę wspiera w samorealizacji i podnoszeniu poczucia własnej wartości. Certyfikowany konsultant Extended DISC. Prowadzi zajęcia w Akademii Trenerów i Coachów Akademii SET. Autorka programu „Spełnij Swoje Marzenia”. Prywatnie mama Oli, Olka i Antka dodatkowo fanka MTB.

 
Prelegenci
ILONA ŚWIĄTEK BARYLSKA

prof. nadzw. dr hab. UŁ
Jest zatrudniona na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Pełni funkcję kierownika Studiów Doktoranckich na WZ UŁ oraz kierownika Zakładu Metodologii Badań w Katedrze Zarządzania UŁ. Prowadzi zajęcia w obszarze społecznych aspektów zarządzania na studiach magisterskich, podyplomowych i doktoranckich. Jest wykładowcą wizytującym na uniwersytetach w różnych krajach europejskich (Cypr, Holandia, Włochy, Malta, Portugalia, Hiszpania, Turcja). Doświadczony konsultant do spraw zarządzania. Przez kilka lat pełniła funkcję prezesa międzynarodowej firmy doradczej zajmującej się zarządzaniem zasobami ludzkimi.

 
Prelegenci
JULIAN CZURKO
Warsztaty: Kreatywność w rozwoju kompetncji wg modelu 
JAK-MD™

Coach metody Clean Coaching
Doktor nauk humanistycznych, absolwent wydziałów Uniwersytetów Łódzkiego i Warszawskiego, skończył podyplomowe studia menedżerskie i trenerskie. Ma 7-letnie doświadczenie jako wykładowca akademicki, 6-letnie jako trener oraz 3-letnie jako coach indywidualny i facylitator zespołów. Jest absolwentem akredytowanych przez Międzynarodową Federację Coachów (ICF) programów CoachWise Essentials™ oraz Akademia Coacha JAK-MD™, a także kilku szkół trenerskich, w tym Akademii Trenera Biznesu JAK-MD™.

 
Prelegenci
PAULINA OSTROWSKA
Warsztaty: Weź sprawy w swoje ręce!

 

Head of Growth at Co/Walk HUB, project manager, prawnik
Przeżyła kilkuletnią przygodę z prawem i tym samym została absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Przez pewien czas praktykowała zawód, a kręgu jej zainteresowań było przede wszystkim praw gospodarcze i prawo nowych technologii. Jednak ciągłe poszukiwania sprawiły, że już od ponad dwóch lat prowadzi świetne projekty w firmie doradczej InnoMentors oraz OPG Property Professionals. Zaangażowana w kultowy projekt OFF Piotrkowska Center oraz projekt innowacyjnej platformy do pracy, nauki i wzrostu dla firm z branży IT o nazwie Co/Walk HUB.