WARSZTATY

OPISY

 • Kreatywność i proces – analiza przypadku

  Prowdzący: Mateusz Stasiak, 11 Muz
  czas trwania: 3 godziny

  Aktywna analiza przypadku, podczas której 6-osobowe zespoły będą próbowały uruchomić trzy nowe produkty/obszary działań i równolegle utrzymać dotychczasowe wyniki.

 • Rozwiązania społecznościowe uszyte na miarę potrzeb biznesu, NGO
  i administracji publicznej

  Prowadzący: Bartosz Filip Malinowski, WE the CROWD
  czas trwania: 2,5 godziny

  40 minutowa prezentacja będzie wprowadzeniem w idee crowdfundingu, crowdsourcingu oraz otwartej innowacji do angażującego warsztatu, podczas którego widownia – podzielona na zespoły – otrzyma jeden podmiot (gospodarczy, publiczny, pozarządowy). Rolą zespołu będzie w taki sposób „zhakować” model działania podmiotu, aby uwzględniał on wsparcie społeczności, czy to w modelu biznesowym, czy pozyskaniu funduszy lub legitymizacji projektów miejskich.

 • Przejawy kreatywności w życiowych opowieściach. Transgresyjne zabawy z autonarracją

  Prowadząca: Olga Hucko, ComeOne Institute
  czas trwania: 2 godziny

  Każdego dnia opowiadamy o sobie, o innych, o zdarzeniach, o miejscach. Nasze opowieści są bardzo różne – długie i krótkie, pobudzające, usypiające, nudne, jak i ciekawe. Czy mogą one wszystkie stać się obrazem naszej postawy twórczej, odzwierciedleniem nieszablonowego sposobu myślenia? Czy uda nam się odnaleźć w autonarracjach jakiekolwiek przejawy kreatywności? Czy w ogóle możemy łączyć nasz sposób opowiadania z twórczą postawą? To kolejny warsztat wykorzystujący autonarracyjne techniki samopoznania i rozwoju w celu pobudzania twórczego myślenia, otwartości, poszukiwania w sobie mocy sprawczego działania. Podczas spotkania będziemy wspólnie uczyć się jak wykorzystać nasze naturalne umiejętności opowiadania w celu przetrwania w kreatywnym świecie biznesu. Zahaczymy o świat literatury, świat faktu, świat biznesu i sztuki. Zrobimy kogiel-mogiel narracyjny, dzięki któremu poczujemy moc opowieści, odkryjemy w sobie twórcę-narratora i załatamy dziury w drodze naszej życiowej opowieści.

  Celem warsztatu jest zrozumienie sposobu myślenia narracyjnego i poznanie możliwości jego świadomego wykorzystania do budowania postawy twórczej i własnej samoświadomości.

 • Gdzie się kryje kreatywność?

  Prowadząca: Olga Samuel-Idzikowska
  godzina rozpoczęcia: 9:00
  czas trwania: 4,5 godziny

  Warsztat  przeznaczony jest dla młodych przedsiębiorców, prowadzących własną działalność gospodarczą oraz dla pracowników tych organizacji, mających realny wpływ na  działanie firmy.

   Podczas warsztatu uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie, czy każdy może być kreatywny. Po wykonaniu testu dowiedzą się, która półkula mózgowa jest u nich dominująca. W jaki sposób zainwestować energię w rozwój prawej półkuli mózgowej. Zostaną także zaprezentowane narzędzia pobudzające kreatywność i pomagające uczestnikom wyjść poza schematy myślowe. Dzięki praktycznemu zastosowaniu narzędzi, każdy z uczestników będzie miał okazję w bezpiecznym i wspierającym środowisku nauczyć się kontrolować swoje emocje i przełamać ewentualne opory. Pod koniec zastanowimy się, w jaki sposób przenieść poznane narzędzia do środowiska pracy. Dodatkowo każdy uczestnik będzie miał okazję przyjrzenia się swoim osobistym przekonaniom pod kątem tego, czy go wspierają, czy też ograniczają.

 • Pathfinder – gra symulacyjna z zakresu komunikacji i negocjacji – dla studentów

  Prowadzący: Marek Janigacz, Erdad
  czas trwania: 3 godziny

  Wciel się w rolę konstruktora łazika marsjańskiego i wraz z zespołem zbuduj, przetestuj i wynegocjuj dobre warunki wysłania Twojego robota z misją na Marsa. Celem głównym gry jest rozwinięcie kompetencji komunikacyjnych i negocjacyjnych. Dzięki grze uczestnicy zdobędą umiejętności rozwiązywania konfliktów w grupie czy precyzyjnego przekazywania informacji np. przećwiczą dostosowywanie swojego przekazu do zmieniających się warunków komunikacyjnych (ograniczeń). Dodatkowo poznają różne style negocjacyjne, a także rozwiną komunikację niewerbalną i pisaną.

  Czy podczas rozgrywki przyda się kreatywność? Z całą pewnością.

 • Zabójcy zmiany – karciana gra symulacyjna z zakresu zarządzania zmianą – TESTY- dla biznesu

  Prowadzący: Marek Janigacz, Erdad
  czas trwania: 3 godziny
  godzina rozpoczęcia: 12:30

  Podczas warsztatu zaprezentowany zostanie prototyp autorskiej gry symulacyjnej „Zabójcy zmiany”. Jest to gra karciana w klimacie filmu/powieści noir, która ma przybliżyć kwestie związane z zarządzaniem zmianą. Celem warsztatu jest przeprowadzenie zewnętrznych testów tego prototypu – dlatego potrzebni są kreatywni testerzy. Jeżeli chcesz przyczynić się do powstania tej gry – koniecznie przyjdź!

 • Jak ruszyć z miejsca czyli o modelu Business Model Canvas i Lean Canvas

  Prowadzący: Piotr Król, Akademickie inkubatory Przedsiębiorczości
  czas trwania: 1 godzina
  godzina rozpoczęcia: 09:30

  Każdy choć raz marzył aby stworzyć coś podnaczasowego, swoje opus magnum, nie każdy wie jednak jak się do tego zabrać. Za pomocą  Business Model Canvas oraz Lean Canvas w łatwy sposób na jednej kartce A4 można sprecyzować swój pomysł.

  Za cel warsztatu przyjęto zapoznanie uczestników z modelami BMC oraz LC oraz podkreślenie ważności strategicznego myślenia w dłuższej perspektywie czasowej. Warsztat zakłada opracowanie własnych BMC/ LC przez uczestników w celu zrozumienia problematyki poszczególnych segmentów wraz z ich prezentacją w celu uzyskania informacji zwrotnej.

  Warsztat zostanie zamknięty dyskusją o tym jak rozmawiać o swoim pomyśle wyciągając dobre praktyki z teorii złotego kręgu S. Sinek’a oraz metodyki elevator pitch.

 • Talent Power Lider®  – jak autentyczni liderzy dbają o swoje mocne strony i swojego zespołu

  Prowadząca: Olga Szyszka, TALENTPOWER
  czas trwania: 4 godziny
  godzina rozpoczęcia: 11:00

  Czym jest talent?
  Jak mogę budować swój Lidership?
  Co jako lider swojego biznesu lub zespołu powinienem wiedzieć o zarządzaniu talentami?
  Jak rozwijać obszary kompetencyjne o największym potencjale?
  Co decyduje o konkurencyjności na rynku biznesowym?
  Przyjdź, poznaj odpowiedzi na te pytania i zbuduj swoją strategię talentową.

 • Podmuch kreatywności w twojej firmie

  Prowadząca: Beata Jurasz
  czas trwania: 3 godziny
  godzina rozpoczęcia: 11:00

  „Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa”. Mary Lou Cook

  Ten warsztat to przestrzeń inspiracji, wychodzenia poza ramy, poszukiwania, tworzenia, polepszania, działania poza schematami, a co za tym idzie – skutecznego rozwiązywania problemów. Podczas spotkania praktycznie zastosujesz i doświadczysz narzędzi, które pozwalają kreować twórcze środowisko do myślenia, działania, podejmowania decyzji. Poznasz techniki, których celem jest pobudzanie wyobraźni, fantazji, rozwijanie marzeń, prowokowanie do poszukiwania nowych ścieżek lub rozwiązań, które możesz zastosować w swoim biznesie.

 • Kreatywność na języku – sztuka (auto)prezentacji i nie tylko

  Prowadząca: Dominika Porowska, questus
  czas trwania: 1,5 godziny

  Kreatywność to taka magiczna sztuczka, która może sprawić, że słowa i obrazy przyciągają większą uwagę, niż zazwyczaj. Trzeba tylko wiedzieć, jak umiejętnie wplatać ją w swoje codzienne działania. Warsztaty łączą w sobie trochę przydatnej teorii z zakresu semantyki i (auto)prezentacji z interaktywnymi ćwiczeniami.